piątek, 17 maja 2013

#19 Pas Paschali, Brian Robinson - Spacerem po Paryżu

Autorzy: Pas Paschali, Brian Robinson
Tytuł: Spacerem po Paryżu
Liczba stron: 192
Data wydania: 23 stycznia 2013r.
Wydawnictwo: G+J Książki
Ocena: 10/10


Chyba nie jestem jedyną osobą, której marzą się podróże. Z chęcią odwiedziłabym Francję, Anglię, Włochy, Hiszpanię i wiele innych miejsc na świecie. Na razie jest to niemożliwe jednak mam nadzieję, że z czasem będę mogła zwiedzać różne zakątki świata.
Dziś mam dla Was recenzję poradnika, dzięki któremu można zwiedzić największe atrakcje Paryża. Gdy myślę o Paryżu od razu na myśl przychodzi mi Wieża Eiffla, Luwr, ale również Katedra Notre Dame.
Książka ta jest cienka a jednak bardzo konkretna. Jest podzielona na 3 części: Lotem błyskawicy, części Paryża oraz wskazówki dla podróżnych. W pierwszej części mamy w skrócie opisane trasy dla tych, którzy chcą zwiedzić Paryż w jeden dzień, weekend. Poczytamy o rozrywkach a także o trasie, którą możemy zwiedzić Paryż w weekend z dziećmi. Dopiero w 2 części mamy bardziej szczegółowo opisane dzielnice Paryża. Ostatnią częścią są wskazówki dla podróżnych. Paryż został podzielony w przewodniku na 9 części:

 • Wyspy na Sekwanie
 • Dzielnica Łacińska 
 • St.-Germain i Montparnasse
 • Chatelet i Les Halles
 • Le Marais I Bastylia
 • Luwr  Pałac Królewski
 • Pola Elizejskie
 • Wieża Eiffla i Les Invalides
 • Montmartre

Każda z tych części Paryża została bardzo ciekawie opisana, nie brakuje tam ciekawych szczegółów, rekomendacji, informacji gdzie można i co i kiedy zwiedzać. Bardzo dużym plusem tego przewodnika jest to, że nie ma tam tylko tekstu, są tam również kolorowe i fajne zdjęcia, które umilają czytanie. „Spacerem po Paryżu” polecam każdemu kto chce odwiedzić to miasto, bądź tak dla siebie zobaczyć co jest tak ciekawego. Ja jak na razie nie polecę tam, jednak bardzo jestem zadowolona z przeczytania tego, a kto wie może w przyszłości przyda mi się ten przewodnik, który jest genialny.  Gorąco zachęcam do przeczytania tych, którzy są ciekawi tego miasta. ;] A być może niedługo będą zwiedzać opisywane przez autorów zakątki Paryża. ;]

Za możliwość przeczytania dziękuję:

2 komentarze:

 1. Zgadzam się. Każdy by chciał zwiedzić Paryż. Ale nie lubię poradników i do tego też mnie nie ciągnie. :)

  OdpowiedzUsuń
 2. Książka mnie interesuje, bo uwielbiam Paryż. Pojechałabym jeszcze raz, dwa, albo dziesięć :D

  OdpowiedzUsuń

Pozostawienie komentarza zajmie Ci tylko chwilę, a ja z chęcią każdy przeczytam i odpiszę na niego :)
_____________
Bardzo dziękuję za każdą opinię. :) Pozdrawiam! :)