niedziela, 30 czerwca 2013

#25 Gregg Braden, Lynn Lauber - Kwantowa więź. Od fizyki do cudów

Autorzy: Gregg Braden, Lynn Lauber
Tytuł:  Kwantowa więź. Od fizyki do cudów
Liczba stron: 116
Rok wydania: 2012
Wydawnictwo: Studio Astropsychologii
Oprawa: miękka
Ocena: 8/10Kolejna książka z serii „Magia życia” i jest to już 3 tom. Autorzy piszą historie z życia wzięte, które opisują cud, jednak są to fikcyjne opowieści. Na początku poznajemy Petera Kellera nauczyciela fizyki w Roosevelt High. Potem autorzy przedstawiają nam Jacka – hipisa, który pracuje dorywczo, aby zarobić na studia. Ma on brata bliźniaka. Oszczędności, które po śmierci zostawiła im ich babcia wydał ich ojciec. Dlatego sytuacja zmusiła bliźniaków, aby sami zarobili na studia. W tym celu Charlie zaciągnął się do armii. Nie spodobało się to jego matce a tym bardziej bratu.

Wtedy jeszcze nie rozumiałam co wspólnego mają bliźniacy z panem nauczycielem, który interesuje się kwantową teorią zwaną stanem splątania, czyli gdy cząsteczki się złączą pozostają połączone na poziomie energetycznym nawet jeśli na poziomie fizycznym są rozdzielone. Gdy połączenie będzie nawiązane to odległość nie ma znaczenia. I właśnie to zjawisko można zaobserwować u bliźniaków.
Bohaterowie spotykają się, gdy Jack musi skontaktować się z bratem przez skype, ale nie może nigdzie znaleźć dobrego połączenia z internetem, więc postanawia jechać pod szkołę, w której pracuje Keller. Na początku profesor myśli, że to jest to Charlie, ale był w błędzie.  Stan splątania będzie można zaobserwować u bliźniaków. Jest to ciekawe zjawisko gdyż jeden może zawsze ostrzec drugiego, gdy jest w tarapatach.

Książka, mimo iż jest cienka to wciągająca. Czyta się ją szybko i jednym tchem. Polecam ją na wieczory, gdy chcemy sięgnąć po coś lekkiego. Według mnie książka jest dobra, gdy ktoś chce się odprężyć.Za książkę dziękuję 
4 komentarze:

Pozostawienie komentarza zajmie Ci tylko chwilę, a ja z chęcią każdy przeczytam i odpiszę na niego :)
_____________
Bardzo dziękuję za każdą opinię. :) Pozdrawiam! :)