sobota, 21 grudnia 2013

English Matters - wydanie specjalne 5/2013

English Matters Food & Drink
Tour of Great Britain
Wydanie specjalne
46 stron
Dostępne w Colorful Kiosk
Cena: 11,50 zł


Po raz pierwszy na moim blogu pojawia się recenzja magazynu. English Matters to magazyn dla uczących się angielskiego. W tym numerze można przeczytać o wycieczce po Brytanii i oczywiście o jedzeniu i napojach. Jedynym magazynem jaki ostatnio czytam jest Teraz Rock moje ulubione pismo, a teraz również dochodzi do tego Engllish Matters, który czyta się z wielką przyjemnością, a na dodatek można nauczyć się nowych słówek.  

Spośród dziewięciu artykułów w tym numerze aż pięć jest możliwych do przesłuchania. Co pomaga nam się osłuchać z językiem. Wiadomo nie zawsze wiemy jak wymówić jakieś słowo. A poza tym, dobrym ćwiczeniem jest słuchanie połączone z czytaniem.

Pierwszy z artykułów jest o Kornwalii, który opowiada o początku wyprawy, która o dziwo nie zaczęła się od razu w Wielkiej Brytanii tylko Francji. Dave i Dorota przepłynęli statkiem do Plymouth z St. Malo przez Kanał Angielski, czyli La Manche.

Inny skupia się na Walii. Po przeczytaniu artykułu bardziej utwierdzam się w przekonaniu, że jest to piękny zakątek świata. Gdybym miała możliwość udałabym się tam na wycieczkę. W tym artykule przeczytamy między innymi o tradycyjnym walijskim daniu, o walijskim sushi czy również śniadaniu. Dziwne połączenie małży, smażonego bekona i potrawy ze szkarłatnicy jakoś nie przekonują mnie, więc nie wiem czy zjadłabym to śniadanie, a Wy?

Innym przystankiem jest piękna Szkocja. Ten kraj głównie kojarzy mi się z tradycją noszenia kiltów i z dudami, które są popularne w muzyce szkockiej. No i oczywiście Gordon Ramsay, który urodził się w Szkocji. Jednak to nie tylko. Szkocja kojarzy mi się również jak Walia z przepięknym krajobrazem. Tu przeczytamy między innymi o szkockim śniadaniu, a także o szefie kuchni z piekła czyli już wcześniej wspomnianym Gordonie.

To tylko namiastka czego możemy się dowiedzieć z te tego magazynu. Niby tylko 46 stron, ale za to bardzo przyjemnej lektury. Nie martw się jeśli nie zrozumiesz jakiegoś słówka, przy każdym artykule są niektóre trudniejsze wytłumaczone. Jest dużo ślicznych obrazków co osobiście uwielbiam, ponieważ mogę sobie wyobrazić dane miejsce w pięknej scenerii. Zdecydowanie ciekawym urozmaiceniem są przepisy, które można znaleźć w tym numerze. Ze wszystkich przepisów najbardziej zaciekawił mnie przepis na zupę z pora Gordona Ramsaya. Wydaje się być łatwy, a ja bardzo lubię gotować, choć zdecydowanie preferuję piec ciasta to i tak kiedyś skuszę się by ugotować tę zupę z tego przepisu. Interesującym dodatkiem jest quiz na ostatniej stronie numeru.Za możliwość podszkolenia języka dziękuję 

3 komentarze:

 1. Bardzo lubię magazyny tego wydawnictwa :)

  weronine-library.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń
 2. Nie korzystam, ale, z tego, co słyszę, są to bardzo dobre magazyny. :)

  OdpowiedzUsuń
 3. bardzo fajny blog:) zapraszam do mnie:)

  http://sandrainvogue.blogspot.com/

  obserwujemy?

  OdpowiedzUsuń

Pozostawienie komentarza zajmie Ci tylko chwilę, a ja z chęcią każdy przeczytam i odpiszę na niego :)
_____________
Bardzo dziękuję za każdą opinię. :) Pozdrawiam! :)