środa, 21 listopada 2012

#7 Cat Patrick - Zapomniane

Właśnie skończyłam czytać "Zapomniane", które złowiłam w bibliotece. Bardzo szybko się w to wciąnęłam i musiałam do końca przeczytać. Nawet jak do przyjaciółki poszłam to z lekturą i w międzyczasie doczytywałam :P  Często mam tak, że jak zacznę czytać to przestać nie mogę. :D

Autor: Cat Patrick
Tytuł: Zapomniane
Tytuł oryginalny: Forgotten
Liczba stron: 312
Rok wydania: 2012
Wydawnictwo: Prószyński i S-ka


A teraz troszkę o fabule.

Poznajemy London, która chodzi do jedenastej klasy. Nie jest ona zwykłą nastolatką. Za każdym razem jak zaśnie a potem się obudzi nie pamięta nic. I tak w kółko przez kilka ładnych lat. Lekarze nie mogli medycznie dojść dlaczego tak się dzieje. Jednak matka głównej bohaterki podejrzewała dlaczego.. Działo się to od czasu gdy jej braciszek został porwany gdy miał dwa lata a ona pięć. Potem rzekomo został odnaleziony jako martwy. Po porwaniu chłopca ich ojciec ruszył za porywaczami, jednak miał wypadek samochodowy. I o tej samej godzinie gdy miał wypadek to o tej samej godzinie London "resetowała" się pamięć. Czy wyobrażacie sobie siebie w takiej sytuacji? Bo ja nie.
Codziennie rany dowiadywać się ze swoich notatek spisanych przed snem w co było się ubranym poprzedniego dnia, co się zrobiło i takie tam..

Wszystko funkcjonowała dobrze, poznawała swoją mamę i najlepszą przyjaciółkę. Jednak zaczęło się komplikować gdy poznała Luke'a. Zaczął szkołę w październiku. Podczas ewakułacji szkoły główna bohaterka była w samym stroju na wf i się potfornie trzęsła. Luke podszedł do niej dał jej swoją bluzę. Potem zaczęli się spotykać a London musiała go codziennie poznawać. Jednak notatki co robiła poprzedniego dnia dużo dawały. Nie omieszkam ominąć tego, że główna bohaterka znała przyszłość. A właściwie nie pamiętała przeszłości za to często dosć dobrze znała przyszłość.

Jakie to może być uczucie codziennie od nowa zakochywać się w swoim chłopaku, nie znać przeszłości tylko przyszłość. Nie wiem. Natomiast London miała tak codziennie. Po wypadku jej ojca odszedł on od niej i jej matki. W tym był również ukryty drugi powód, którego London z początku nie znała.

A ciąglę podczas jedenastej klasy spotyka się ze swoim chłopakiem. W midzyczasie strasznie pokłóciła się ze swoją przyjaciółka, jednak potem pogodziły się.

Dopiero w wakacje po ukończeniu jedenastej klasy zaczyna się coś zmieniać. Nie czytając notatek pewnego ranka doskonale pamięta swojego chłopaka. Dzieje się to prawdopodobie za sprawą, że odzyskiwała ojca i również brata gdzie myśleli wszyscy, że ten nie żyje jednak los potoczył się tak że żył.

I generalnie na tym kończy się akcja książki. Oczywiście dużo wam nie powiedziałam, bo wolę jeśli sami przeczytacie tą książkę bo na prawdę warto tak coś lekkiego przeczytać. :)

Książkę czytało się w sumie miło i przyjemnie. Taka w sam raz na rozluźnienie. Lubię takie książki czytać i są one miłą odskocznią od tych, które zazwyczaj czytam co dostaję od wydawnictwa.

Oceniam na 7/10 :)


buziaki xoxo

9 komentarzy:

 1. czytałam dwa razy: uwielbiam! :D

  OdpowiedzUsuń
 2. Od dawna mam ochotę na tę książkę!
  Chyba najwyższa pora zainwestować w nią;)
  Pozdrawiam!

  OdpowiedzUsuń
 3. Ciekawa fabuła, myślę, że ta książka trafi na moją listę książek, które muszę przeczytać ;)

  OdpowiedzUsuń
 4. Kiedyś bardzo chciałam ją przeczytać i nadal mam w planach, choć nie wiem, kiedy uda mi się ją dorwać:)

  OdpowiedzUsuń
 5. To może być całkiem ciekawa książka. Jeżeli gdzieś mi wpadnie w ręce to chętnie przeczytam.

  OdpowiedzUsuń
 6. Mam w planach przeczytanie tej książki, okładka jest piękna i zachęca do przeczytania tak więc już nie mogę się doczekać kiedy będzie mi dane się z nią zapoznać. Dodaje do obserwowanych i zapraszam do mnie:)

  OdpowiedzUsuń
 7. Książka mi się podobała. Nie było to żadne arcydzieło ale całkiem sympatyczna. Idealna w taką pogodę jak teraz:)

  OdpowiedzUsuń
 8. Och taki czsoumilacz byłby dla mnie wspaniały :P

  OdpowiedzUsuń
 9. Czytałam. Całkiem fajna, choć mogłaby być lepsza ;)

  Zapraszamy na naszego bloga: http://my-books-1220.blogspot.com/

  OdpowiedzUsuń

Pozostawienie komentarza zajmie Ci tylko chwilę, a ja z chęcią każdy przeczytam i odpiszę na niego :)
_____________
Bardzo dziękuję za każdą opinię. :) Pozdrawiam! :)