sobota, 17 sierpnia 2013

#28 Spohia Max, Lynn Lauber - Wszystko jest możliwe. Od marzenia do spełnienia.

Autorki: Spohia Max, Lynn Lauber
Tytuł: Wszystko jest możliwe. Od marzenia do spełnienia. 
Liczba stron: 112
Rok wydania: 2013r.
Wydawnictwo: Wydawnictwo Studio Astropsychologii
Oprawa: miękka
Ocena: 7 /10


"Marzenia to niczym nie zmącona rozkosz, a oczekiwanie aż się spełnią to prawdziwe życie."

                                                                                        ~ Wiktor Hugo 
Nie znam osoby , która nie miałaby marzeń. Wszyscy je chyba mamy. Jedni mają mniejsze marzenia, które można łatwo i szybko spełnić. Inni mają takie, na spełnienie których trzeba poczekać i włożyć własną pracę w nie. Możemy spełnić je, tylko musimy uwierzyć w siebie i w swoje marzenia.

Tak było z głównym bohaterem tej książki. Jewgienij Pietrowicz Woronin to troszkę niezdarny magik, którego sztuczki potrzebują większego dopracowania i większej wprawy. A marzy on, aby jednego dnia zostać jednym z największych magików świata. Może się nam wydać, że Woronin nie ma co liczyć na spełnienie swojego marzenia, ponieważ jego sztuczki mają wiele do życzenia.

Występuje on w Cyrku Moskiewskim. Gdy pewnego dnia zostaje wezwany wraz z cała trupą cyrkową do Ministerstwa Kultury dowiadują się, że mają oni wyruszyć w wielkie zagraniczne tournee. Może być to dla nich wszystkich ogromna szansa a szczególnie dla Woronina, który marzy by pojechać do Magicznego Zamku w Los Angeles, gdzie obradowała Akademia Sztuk Magicznych. Akademia ta zrzeszała niemal 5000 osób z całego świata.

Czy ziszczą się marzenia głównego bohatera? Czy w końcu założy on rodzinę. A może rzuci magię i zajmie się czymś innym...

Przyznam, że nie mogłam nigdy skończyć czytać tej książki, zawsze gdzieś po kilku stronach kończyłam czytanie, zastawiałam ją na długi czas. Jednak, gdy zaczęłam ją czytać wczoraj to nie mogłam się oderwać. Gdzieś w połowie lektury wciągnęłam się niesamowicie. W książce pojawiły się postacie, które polubiłam jednak były też takie, które nie przypadły mi do gustu. Chyba zawsze tak jest, że ktoś w książce denerwuje nas swoim zachowaniem. Niemniej jednak uważam, że koniec końców książka była ciekawa i w sumie żałuję, że odwlekałam czytanie jej.

Co do serii "Magia życia" to nie mam pojęcia czy będzie kolejna część, jednak jeżeli będę miała jakieś informacje na ten temat to dam Wam o tym znać. ;)

A poniżej możecie znaleźć recenzję do poprzednich książek tej serii ;)

♦ Louise L. Hay, Lynn Lauber - Malując przyszłość. Od tragedii do szczęścia
♦ Dr Wayne W. Dyer, Lynn Lauber - Mój najlepszy nauczyciel. Od nienawiści do miłości
♦ Gregg Braden, Lynn Lauber - Kwantowa więź. Od fizyki do cudów
Za książkę dziękuję 

2 komentarze:

  1. To raczej książka nie w moim stylu, ale miło się czytało twoją recenzję :)

    OdpowiedzUsuń
  2. Wszystko jest możliwe, ale nie to, że przeczytam tę pozycję. :)

    OdpowiedzUsuń

Pozostawienie komentarza zajmie Ci tylko chwilę, a ja z chęcią każdy przeczytam i odpiszę na niego :)
_____________
Bardzo dziękuję za każdą opinię. :) Pozdrawiam! :)