poniedziałek, 3 lutego 2014

#43 Simone Elkeles - Idealna chemia


„Dwa różne światy.
Jedna prawdziwa miłość.”

Fairfields to miasto podzielone na dwie części: północną – tę bogatszą dzielnicę gdzie ludzie mieszkają w dużych domach nad jeziorem oraz południową, czyli tę biedniejszą,gdzie domy są dużo mniejsze i zlokalizowane przy bocznicach kolejowych. Jedno miasto jednak ludzie z południa nie zadają się z tymi z północy i na odwrót. Taki sam podział panuje również w liceum.


Akcja zaczyna się pierwszego dnia szkoły głównych bohaterów. Dla Brittany i Alexa i innych właśnie zacznie się ostatni rok w ich liceum. Britt, blondynka, która zaczyna 4 klasę mieszka w północnej stronie miasta. Jej życie jest idealne. Ma piękny duży dom, bogatych rodziców, przyjaciół, świetnego chłopaka Colina. Są nazywani „złotą parą”. Jednak Britt skrywa przed wszystkimi sekret.


Alex Fuentes mieszka w południowej stronie wraz ze swoją mamą i dwójką młodszych braci Carlosem i Luisem. Alex należy do gangu Latynoskiej Krwi, by chronić swoją rodzinę. Po śmierci swojego ojca na niego spadł obowiązek zapewnienia ochrony swojej rodzinie. Bardzo stara się pilnować tego by żaden z jego braci nie został zwerbowany do gangu, bo chce by oni mieli lepsze życie, żeby poszli na studia i coś osiągnęli. 

Jednak pierwszy dzień szkoły okazała się zaskakujący dla głównych bohaterów. Można powiedzieć, że zwykły przypadek albo zrządzenie losu. Wjeżdżając na szkolny parking samochodem Britt omal nie stuknęłam w motor Alexa. Po wymianie zdań zdenerwowana ze swoją przyjaciółką postanowiły szybko wejść do budynku szkoły. Jednak i tam Alex je zaczepia. Jakby tego mało główni bohaterzy podczas lekcji chemii przez cały rok muszą siedzieć ze sobą w ławce, ponieważ nauczycielka postanowiła wszystkich rozsadzić alfabetycznie. Ku niezadowoleniu obydwóch stron nie da się nic zrobić i razem muszą opracować projekt na chemii.

Od samego początku jest jakaś chemia między nimi jednak oni nie dostrzegają jej. Britt nie chce się zadawać z kimś z gangu.  Natomiast Alex założył się ze swoim kolegą o swój motor, a jego samochód, że Britt odda mu się przed Świętem Dziękczynienia. Alex nie chcąc stracić swojego ukochanego motoru zaczyna flirtować z Britt. Czy blondwłosa zmieni swoje nastawienie względem Alexa?

Czytając tę książkę zastanawiałam się jak potoczą się losy bohaterów, bo jest mało przewidywalna. Ciekawym wątkiem jest to jak potoczy się życie Alexa w gangu. Czy dzięki nimi odkryje, kto stał za śmiercią jego ojca, który w wieku sześciu lat został zastrzelony na oczach Alexa. Książka nie jest z tych, gdzie oczywiste jest to, że bohaterowie będą na końcu razem. W dalszej fabule nie obędzie się bez śmierci, łez, trudnych decyzji i poświęcenia. To właśnie czyni tę książkę interesującą i godną uwagi. Jest ona idealna na wieczór, gdy chcemy usiąść i oderwać się od rzeczywistego świata. 

Autorka: Simone Elkeles
Tytuł: Idealna chemia
Data wydania: 16 kwietnia 2013 r.
Liczba stron: 336
Okładka miękka
Wydawnictwo Amber
Ocena: 7/10

8 komentarzy:

 1. kiedyś może się skusze - lekko zapowiadająca się lektura :) a i dobrze, że jest mało przewidywalna, lubię takie książki :)

  OdpowiedzUsuń
 2. Coś jak "Zmierzch", tylko że to nie jest lekcja biologii i oglądanie pod mikroskopem faz podziału mitotycznego ewentualnie mejotycznego, i wampirów tu nie ma. Jaka szkoda. :) W tym wypadku nie czuję żadnego "przyciągania" między mną a tą pozycją, więc odpuszczę. :)

  OdpowiedzUsuń
 3. Miło wspominam tę książkę, miała w sobie to coś co mnie urzekło :)

  OdpowiedzUsuń
 4. Jak rzadko sięgam po takie książki, tak ta mi się spodobała.

  OdpowiedzUsuń
 5. od bardzo dawna planuję przeczytać tę książkę. Mam nawet ją na ebooku, ale czasu kompletnie nie mam. Achhhhh ta nauka. Muszę przyznać, że recenzje co raz lepiej ci wychodzą. Oby tak dalej.

  OdpowiedzUsuń
 6. Raczej nie dla mnie, ale recenzja zaintrygowała. :)
  http://bibliotekamlodegoczytelnika.blogspot.com/

  OdpowiedzUsuń
 7. Kolejna pozytywna recenzja, chyba będę musiała się jednak zastanowić nad przeczytaniem, bo zapowiada się dość interesująco. ;)

  Pozdrawiam.

  OdpowiedzUsuń

Pozostawienie komentarza zajmie Ci tylko chwilę, a ja z chęcią każdy przeczytam i odpiszę na niego :)
_____________
Bardzo dziękuję za każdą opinię. :) Pozdrawiam! :)