środa, 19 lutego 2014

#44 Mary C. Neal - Do Nieba i z powrotem


W poszukiwaniu swojego gustu literackiego sięgam po rożne książki z nadzieją, że będą one ciekawe i z chęcią wrócę do danego rodzaju literatury. Ciekawą odskocznią są książki, w którym opisana jest czyjaś historia.


Mary C. Neal jest z zawodu chirurgiem. Jej umysł jest analityczny. Sama przyznała, że nie wie czy uwierzyłaby w taką historię, jaka jej się przydarzyła.
Historia zawarta w „Do Nieba i z powrotem” to historia lek. Med. Mary C. Neal, która doświadczyła śmierci klinicznej i odbyła podróż do Nieba. Przez całe życie również odczuwała obecność Boga. W dzieciństwie jej rodzice się rozwiedli. Później jej mama poznała nowego mężczyznę, z którym się związała. Opowiada, że dzięki temu zyskała najlepszego ojczyma na świecie. Jednak Mary wciąż utrzymywała kontakt ze swoim ojcem. Jako nastolatka pewnego razu siedząc w samochodzie ze swoimi znajomymi doświadczyła obecności Boga. Gdy nagle kierowca stracił panowanie nad samochodem. Na szczęście
wszyscy zapieli pasy bezpieczeństwa na chwilę przed wypadkiem. Gdy samochód zacząć staczać się w dół Mary usłyszała „Jestem z Tobą”, które według niej były to słowa Boga.

Nie jest to jedyna sytuacja gdzie autorka książki doświadcza obecności Boga.  Innym razem również, jako nastolatka postanawia pojechać do środkowego Meksyku by pomóc parze amerykańskich misjonarzy. Jako że w wieku piętnastu lat nie mogła wesprzeć ich finansowo, więc postanowiła tam pojechać. Wszystkie przygotowania przebiegły sprawnie. Podczas jednej podróży z wioski do miasta ich ciężarówka utknęła w błocie. Gdy już było bardzo poważnie zaczęli się modlić. Dalej przeczytamy o tym jak przybyła pomoc.

Autorka opisuje jeszcze inne różne sytuacje, w których doświadczyła obecności Boga. Jednak kluczową rzeczą zawartą w tej książce jest to jak Mary C. Neal udała się na drugą stronę podczas spływu kajakowego ze znajomymi. Gdy miała spłynąć w dół wodospadu to na końcu jej kajak zahaczył a poprzedni w wodzie i nie mogła ona z niego wydostać, który był dnem do góry, a ona pod wodą. Właśnie wtedy doświadczyła ona śmierci klinicznej. 

Miałam duży problem żeby zacząć czytać tę książką, choć z początku wydawała mi się ciekawa. Bardzo długo zeszło mi jej czytanie, teraz wiem, że to nie mój gatunek książek. Niemniej jednak książka jest dobra dla tych, którzy się interesują takimi rzeczami. Jest napisana łatwym językiem co jest plusem i szybko się ją czyta. Rozdziały nie są za długie. Na końcu możemy jeszcze przeczytać pytania i odpowiedzi, które są najczęściej zadawane Mary C. Neal. Jeśli ktoś jest zainteresowany jej historią to nie zniechęcam. Trudno jest mi ocenić czyjąś historię. Wam pozostawiam do ocenienia czy jest ona warta Waszej uwagi czy nie. ;)


Autorka: Mary C. Neal
Liczba stron: 216
Data wydania: 9 październik 2013
Ocena: -/-
 

2 komentarze:

  1. Ja również jeszcze poszukuję swojego gatunku i stylu. Sięgam po różne pozycje mając nadzieję, że to będzie właśnie to. Ale często jest tak, że się rozczarowuję i coś co myślałam że mi się spodoba, w ogóle mnie nie porusza.
    Ezoteryka jest bardzo interesująca, ale ta książka chyba by do mnie nie trafiła..

    OdpowiedzUsuń
  2. Od małego pasjonowałam się takimi książkami :)

    OdpowiedzUsuń

Pozostawienie komentarza zajmie Ci tylko chwilę, a ja z chęcią każdy przeczytam i odpiszę na niego :)
_____________
Bardzo dziękuję za każdą opinię. :) Pozdrawiam! :)