wtorek, 28 sierpnia 2012

#3 Lauren Kate - Namiętność

Dzisiaj kolejna recenzja, tym razem do jednego z moich ulubionych cykli czyli do "Upadłych". Tak tak już wyszła nawet ostatnia część a ja dalej daleko w polu, bo jak na razie skończyłam "Namiętność."Autorka: Lauren Kate
Tytuł oryginalny: Passion
Tytuł: Namiętność
Liczba stron: 448
Cykl: Upadli
Tom: 3
Rok wydania: 2011
Przełożyła: Anna Studniarek
Wydawnictwo: MAG
Książkę możesz kupić w atrakcyjnej cenie w księgarni internetowej Gandalf do czego zachęcam :D
Ocena: 8/10


Kolejna powieść z cyklu  "Upadli" przeczytana. Co prawda chciałam przeczytać pierwszą i drugą część od początku, bo nie pamiętałam zbyt wiele co się wydarzyło, ale stwierdziłam po co marnować czas, więc zaczęłam czytać trzeci tom.


"Trzeci tom uzależniającego cyklu UPADLI, w którym Luce musi poznać przeszłość, poznać prawdę i zmienić przeznaczenie" *


Bardzo lubię cały cykl. To znaczy pierwsze trzy części, ponieważ tylko te czytałam i tylko je posiadam :P Niestety brak pieniędzy na książki ostatnio nie pozwolił mi na zakup " Zakochanych" czy "Uniesienia"  lecz z pewnością wejde w posiadanie tych książek, tylko nie wiem jeszcze jak i kiedy. :P


W tej części poznamy inne wcielenia Luce, ponieważ ta po bitwie na jej rodzinnym podwórku weszła do Głosiciela, by podróżować w czasie, poznać wcześniejsze wcielenia, a co najważniejsze - przełamać klątwę, która wisi na ich wspólnej miłości.


Już podczas trzeciej wędrówki do innego wcielenia przez Głosiciela poznaje niejakiego Billa. Pojawił się tam w jej Głosicielu przypadkowo czy specjalnie tam na nią czekał? Niby miły, chcący pomóc jej Bill zaoferował się być jej przewodnikiem przez następne wcielenia. Tak się więc stało. Luce i jej przewodnik Bill podróżowali przez jej kolejne wcielenia. Nie tylko opowiadał jej o poprzednich życiach, dbał również o to by każdy strój pasował do czasu, w którym aktualnie przebywali, ale często też jej podpowiadał co ma zrobić, powiedzieć. Lecz czy na serio był takim "dobrym duszkiem" jakim wydawał się być? Niestety nie. Przyjazny i pomocny Bill okazał się być kimś zupełnie innym. Szatanem, który zwiódł Luce i tak namieszał jej w głowie, że ta prawie zabiła swoją duszę. Jednak nie udało mu się to i główna bohaterka nie posłuchała podłego Szatana.


Podczas całej wyprawy w przeszłość, Daniel również podróżował przez Głosiciela by móc dogonić swoją ukochaną. Przez całą książkę nie udawało mu się to. Jednak na końcu się odnaleźli." - W końcu - wydyszał odnajdując jej wargi.
- Odnalzałeś mnie - wyszeptała. 
- Zawsze." **


"W każdym życiu wybiorę Ciebie. Tak ja ty zawsze wybrałeś mnie. Na zawsze."*Mimo, że cała książka to fikcja, miłość Daniela do Luce jest nie opisana. Przez tysiące lat cierpiał gdy zawsze tracił swoją ukochaną by móc ją na nowo odnaleźć po jakimś czasie. To właśnie to przekleństwo zostało na nich nałożone po tym jak to tysiące lat temu gdy aniołowie podczas  upadku wybierali strony a Daniel nie wybrał żadnej. O to była kara -

" Będzie umierać wiecznie i zawsze - Nigdy nie ogiągnie dojrzałości, będzie umierać umierać raz za razem dokładnie w tej chwili, kiedy przypomni sobie twój wybór. To bedzie jej kara." ***
Lecz gdy Daniel znalazł się w przeszłości w czasie gdy aniołowie wybierali strony poprosił Tron o miłosierdzie. Oczywiście obecny tam Lucyfer sprzeciwił się temu, jednak to Tron podjął ostateczną decyzję. Czy po tym zaistniał cień szansy dla ich miłości.?


Raz za razem gdy umierała Luce Daniel bardzo cierpiał. Potem przesypiał długi okres a następnie ponownie odnajdywał duszę swojej ukochanej." A teraz znów się tu znalazł w miejscu, w którym jej śmierć napełniła go tak przejmującą rozpaczą, że chciał położyć kres swojemu cierpieniu. Jak to by było możliwe. [...] Samobójstwo było luksusem  śmiertelnych, którego odmówiono aniołom." ****Jednak ich miłość jest tak silna, że nigdy nie zrezygnowali z siebie. Czy zrezygnują bądź czy uda im się zwyciężyć to przekleństwo.? Tego się dowiemy. Zarówno wy jak i ja. Jeśli oczywiście sięgniecie po "Uniesienie". Ja z pewnością tak. A może już ktoś z was czytał ostatnią część tego cyklu? :)
 Śmiało piście swoje opinie. ;)
* Tył okładki
** 421 strona
*** 416 strona
**** 202 strona

5 komentarzy:

 1. Tej serii już podziękuję. Dla mnie zrobiła się nudna. =3

  OdpowiedzUsuń
 2. Dla mnie ta seria to dno. O dzieciach i dla dzieci. Żałosne postacie, żałosne dialogi, żałosne uczucie.

  OdpowiedzUsuń
 3. Ten cykl nie przekonuje mnie do końca. Słyszałam różne opinie na jego temat, ale póki co nie zamierzam przeczytać 1 tomu.
  Świetny blog. Pozdrawiam! ; )

  OdpowiedzUsuń
 4. czytałam tylko pierwszą część :P

  OdpowiedzUsuń
 5. Dziś zaczęłam czytać ,,Namiętność" i muszę przyznać, że jest nieźle. Jestem dopiero na 50 stronie, i już nie mogę doczekać się ponownego otworzenia lektury:)
  Pozdrawiam!

  OdpowiedzUsuń

Pozostawienie komentarza zajmie Ci tylko chwilę, a ja z chęcią każdy przeczytam i odpiszę na niego :)
_____________
Bardzo dziękuję za każdą opinię. :) Pozdrawiam! :)