sobota, 18 sierpnia 2012

Kilka nadchodzących zapowiedzi

Kochani dziś do was przybywam z zapowiedziami książek, które niedługo zostaną wydane. Myślę, że was one zainteresują i zachęcą do kupna lub przeczytania. :)


Pierwsza zapowiedź to książka polskiego autora, Marcina Popkiewicza "Świat na rozdrożu". Przybliżoną datą wydanina jest 25.09.2012 przez wydawnictwo Sonia Draga.

"Od pokoleń wszystko wokół nas rośnie wykładniczo - liczba ludności, ilość pieniędzy, światowy PKB, zużycie energii, wydobycie metali, produkcja żywności i szereg innych wskaźników, cieszących oko ekonomistów. Wyeliminowaliśmy z naszego świata niewolnictwo i pańszczyznę, zastępując je demokracją, wolnością osobistą i prawami człowieka. Żyjemy w sposób, którego mogliby nam zazdrościć książęta i imperatorzy z minionych wieków.
Mamy naturalną tendencję do wyobrażania sobie, że przyszłość będzie kontynuacją tego, co się działo w przeszłości. Cóż - wiele wskazuje na to, że nie będzie taką kontynuacją, w każdym razie nie dla naszego pokolenia. Sposób, w jaki żyjemy i jakie wartości wyznajemy, zmieni się bowiem w najbliższych dekadach nie do poznania, a czy na lepsze, czy na gorsze, zdecydują o tym decyzje, które podejmiemy (lub nie podejmiemy) w najbliższych latach.
W języku angielskim funkcjonuje powiedzenie "ignorować słonia w pokoju", dotyczące bijących w oczy tematów i spraw, które jednak są trudne i nieprzyjemne, więc są ignorowane, a ich poruszanie jest źle widziane. To jest książka o takim słoniu, a nawet o całym ich stadzie.
Pierwszym słoniem jest Gospodarka. Na pewno wiesz, że wzrost gospodarczy jest bardzo ważny. Ale czy zastanawiałeś się, dlaczego? Dlaczego nie chodzi nawet o to, jak wysokie jest PKB, ale jak szybko rośnie? Czy wiesz, dlaczego wzrost gospodarczy jest koniecznością i co się będzie dziać, jeśli wyhamuje? Dziś stoimy właśnie w obliczu takiej niestabilności, a nawet możliwości załamania się światowej gospodarki i opartego na wzroście wykładniczym i długu globalnego systemu finansowego.
Drugi słoń to Energia i inne surowce. To właśnie dzięki prawie darmowej energii paliw kopalnych cieszymy się naszym dobrobytem. Jednak wyczerpywanie łatwo dostępnych i tanich złóż ropy i innych zasobów niesie za sobą poważne konsekwencje dla systemu gospodarczego wymagającego stałego wzrostu.
Trzeci słoń do Środowisko, które jest poddawane coraz większej presji, a którego pogarszający się stan coraz silniej wpływa na nasze życie i gospodarkę.
Wszystko to są elementy większej układanki. Każda z dziedzin postrzegana całościowo w oderwaniu od pozostałych może być absolutnie fascynująca i pochłonąć całą uwagę. Jednak kwestie gospodarki, energii i środowiska są tak silnie ze sobą powiązane, że nie powinny, a nawet nie mogą być rozwiązywane w oderwaniu od siebie.
O tym właśnie jest ta książka - przedstawia wiele aspektów naszej rzeczywistości i składa je w spójną całość. Po przeczytaniu "Świata na rozdrożu" zrozumiesz powiązania pomiędzy, zdawałoby się odległymi, dziedzinami. Zrozumiesz też, jak wielkie zmiany nas czekają i dlaczego świat już wkrótce będzie wyglądał zupełnie inaczej niż dzisiaj.
Książka ta zmieni sposób, w jaki postrzegasz rzeczywistość. Może nawet zmienić Twoje najgłębsze, często przyjmowane za oczywiste przekonania.
Jeśli jesteś osobą, która chce postrzegać świat w różowych barwach, a na informacje, które mogą zaburzyć Twój spokój ducha reagujesz wycofaniem się, to nie jest to książka dla Ciebie.
Jeśli jednak należysz do osób, które chcą rozumieć świat, świadomie go kształtować i przygotować się na zbliżające się zmiany, to czeka Cię fascynująca podróż. To największa opowieść naszych czasów. A być może nawet całej historii ludzkości.
 Marcin Popkiewicz "


Zainteresowani? Nic prosztszego tylko czekajcie do dnia premiery i klikajcie >>TUTAJ<< w celu zakupienia tej pozycji. :) Do czego zachęcam. :)
Druga zapowiedź, którą Wam prezentuję to "Krąg" napisane przez Mats's Strandberga oraz Sarę B. Elfgren.  Przybliżoną datą wydania jest 25.10.2012 przez Wydawnictwo Czarna Owca w miękkiej oprawie.


"Małe, otoczone gęstymi lasami miasteczko Engelforts. Sześć dziewcząt właśnie rozpoczęło naukę w liceum. Nic ich ze sobą nie łączy, każda z nich jest inna. Na początku semestru w szkolnej toalecie znalezione zostaje ciało martwego ucznia. Wszyscy podejrzewają samobójstwo, wszyscy z wyjątkiem tych, którzy znają prawdę...
Pewnej nocy, gdy na niebie pojawia się czerwony księżyc, dziewczyny spotykają się w parku. Nie wiedzą jak, ani dlaczego się tu znalazły. Odkrywają, że drzemią w nich tajemne moce, a ich życiu zagraża niebezpieczeństwo...
Aby przeżyć, muszą działać wspólnie, tworząc magiczny krąg. Od tej chwili szkoła staje się dla nich sprawą życia i śmierci...

 Pierwsz część znakomitej szwedzkiej trylogii. "

 Jako że premiera dopiero pod koniec paźdzernika to nie wiadomo o cene książki. Myślę jeśli jesteście zainteresowani tą pozycją to poprostu śledźcie  to a informacje pewno pojawią się >>tutaj<< bardziej dokładne.

Ostatnią zapowiedzą jaką wam zaprezentuję jest książka pt.: "Normalne marzenia" napisana przez Kiersten White. Przybliżoną datą wydania jest aż 15.01.2013 więc troszkę daleko do premiery nowej książki wydanej przez wydawnictwo Amber. Kupując książkę przez księgarnię internetową Gandalf możesz zaoszczędzić o 15% więc myślę, że jest to duża zachęta :)


"Mnóstwo się zmieniło, odkąd Evie odeszła z Międzynarodowej Agencji Nadzoru nad Istotami Paranormalnymi ze swoim nowym chłopakiem Lendem. Wreszcie jest tak jak zawsze chciała - normalnie. Zupełnie normalne liceum, zupełnie normalna praca po szkole.
Ale zupełnie nienormalna przeszłość Evie nie pozwala o sobie zapomnieć i zjawia się pod postacią Retha - jej byłego chłopaka-elfa. Już wystarczająco przerażające jest to, co Reth przed nią odkrywa. A teraz jeszcze wybucha wojna wśród paranormali i tak się fatalnie składa, że stawką w niej jest... Evie.
A tak marzyła, żeby wszystko było normalnie...

Z recenzji Paranormalności:
`Absolutnie niesamowita, niespotykana i fascynująca opowieść. To nie jak powiew, ale jak huragan świeżości.`
lubimyczytac.pl

`Boska okładka, ciekawa historia, intrygujące postacie - czego chcieć więcej?`
ksiazkimlodziezowe.fora.pl

`Paranormalność zawiera wszystko, czego możemy oczekiwać od romansów paranormalnych z domieszką czegoś absolutnie nowego i fantastycznego. Akcja pędzi z zawrotną szybkością.`
zlodziejkaksiazek.blogspot.com Kiersten White


 Kiersten White - ma 27 lat (choć to się zmieni w przyszłym roku), ale uważa, że nigdy nie dorosła. Ma jednego (dużego) męża i dwoje (małych) dzieci, mieszka nad oceanem w San Diego, a jej życie jest doskonale normalne. Nadmiar normalności zaprowadził ją do fascynacji wszystkim, co paranormalne, włącznie - ale nie wyłącznie - z elfami, wampirami i popkulturą. Dlatego napisała "Paranormalność", część pierwszą trylogii wypełnionej niezwykłą miłością, akcją i humorem. Prawa do publikacji powieściamerykański wydawca kupił za sześciocyfrową sumę. We wrześniu 2010 roku Paranormalność weszła na listę bestsellerów The New York Times."Według mnie każda z tych książek jest ciekawa i jeśli będę miała okazję to po nie sięgnę. A wy co o nich sądzicie? Piszcie śmiało. :)

Pozdrawiam! ;)

5 komentarzy:

 1. Niestety niec dla siebie nie znalazłam :/

  OdpowiedzUsuń
 2. Hmm.. Może zatem następnym razem coś dla siebie znajdziesz :)

  OdpowiedzUsuń
 3. Ja też nic dla siebie nie znalazłem.

  OdpowiedzUsuń
 4. Ostatnią książkę na pewno sobie odpuszczę, bo pierwsza część mną nie "wstrząsnęła" :)

  OdpowiedzUsuń

Pozostawienie komentarza zajmie Ci tylko chwilę, a ja z chęcią każdy przeczytam i odpiszę na niego :)
_____________
Bardzo dziękuję za każdą opinię. :) Pozdrawiam! :)