poniedziałek, 10 września 2012

#5 Nicholas Sparks - Ślub

Autor: Nicholas Sparks
Tytuł: Ślub
Tytuł oryginalny: The Wedding
Rok wydania (PL): 2003 (2004)
Wydawnictwo: Albatros
Książkę możecie kupić w atrakcyjnej cenie o tutaj! :)
Czyli w księgarni internetowej Gandalf  : >
A oto kolejna powieść pana Sparksa. "Ślub" jest to kontynuacja najsłynniejszej powieści Sparksa, czyli "Pamiętnika". Uwielbiam tego faceta za jego twórczość. Toć ja bym w życiu nie powiedziała, że mężczyzna może pisać tak świetne romanse. : O  Uwielbiam jego książki. Myślę, że za jakiś czas napiszę całą notatkę poświęconą mu. Jest moim jednym z ulubionych autorów i myślę, że to fajny pomysł. A co wy o nim sądzicie? 

Która z nas, dziewczyn, nie marzyła nigdy o przepięknęj sukienkce ślubnej, świetnym weselu i o całej ślubnej oprawie? Szczególnie jak byłyśmy małe :P Jednak nawet teraz gdy przechodzę obok salonu sukien ślubnych nie mogę się powstrzymać i zawsze się zatrzymuję i podziwiam przepiękne suknie.

I o takim właśnie ślubie marzyła Jane żona Wilsona Lewisa. Mieli oni już trójkę dorosłych dzieci oraz byli trzydzieści lat po ślubie, lecz nie po takim jaki chciała mieć Jane. Wzięli oni cywilny ślub ponieważ Wilson jest ateistą. I tak mijała kolejno lata. Wilson bardzo kocha Jane i z wzajemnością, dzieci ich dorosły i wyprowadziły się z domu. Mają oni już za sobą śmierć obojga jego rodziców oraz śmierć jej matki a jej ojciec, Noah, przebywa w domu starości. Tak to jest ten Noah z "Pamiętniku". Jego żoną była Allie.

Wszystko układało się bardzo dobrze lecz zaczęło się pogarszać w ich małżeństwie. Dokładnie od momentu kiedy to Wilson zapomniał o ich dwudziestej dziewiątej rocznicy ślubu. Wtedy Jane była smutna, przybita z tego powodu, że jej mąż zapomniał o czymś tak ważnym jak rocznica ich ślubu. Miesiące mijały na rutynie. Jednak było mniej uczuć w ich małżeństwie. Jednak po jakimś roku Wilson zaczął starać się być mężem jakiego Jane chciała. Romantyczny, pomocny etc. I ma właśnie do teo okazję. Na tydzień przed ich trzydziestą rocznicą ślubu ich najstarsza córka Anna chcę wziąć ślub. I to właśnie dokładnie w dzień kiedy przypada ich rocznica. Jane i Wilson nie mają nic przeciwko temu. I tak ruszają przygotowania do ślubu.

Owy ślub ma odbyć się w sobotę, czyli rocznicę trzydziestolecia małżeńskiego rodziców Anne. I aby zrewanżować się za ubiegły rok, w czwartek zamierza on zagrać z żoną w romantyczną grę. Pełną zagadek, tajemnic, prezentów etc. Jane była tym zachwycona. Jednak to był dopiero początek niespodzianek.

Takiego zwrotu akcji jak w tej książce to się na prawdę nie spodziewałam. Myślałam, że wszystko zakończy się tak jak myślałam. A jednak pan Sparks znowu mnie zaskoczył w swojej powieści. Jest to dopiero druga powieść tego autora, ale nie zmienia to faktu, że uwielbiam jego twórczość. Na szafce leży już trzecia jego powieść w małym stopniu rozpoczęta. Cóż mogę jeszcze powiedzieć o tej książce. Tylko to, że jeśli jesteście zainteresowani to musicie po nią sięgnąć. :)


Moja ocena to 8/10! :)

A może z Was już ktoś czytał tą powieść? Jakie były wasze wrażenia?
Jak tam już w drugim tygodniu szkoły? Nie ma co trzeba być wytrwałym! :)

6 komentarzy:

 1. Wszystko ładnie pięknie, ale nie mogę czytać takich książek. One nie są dla mnie. :)

  OdpowiedzUsuń
 2. nie czytałam ,ale twoja recenjza jest zachęcająca :P w szkole cisną ale dam radę :P

  OdpowiedzUsuń
 3. Moja znajoma czytała coś tego pisarza, muszę jej polecić ;)

  OdpowiedzUsuń
 4. Jak tylko będzie okazja bardzo chętnie przeczytam :)

  OdpowiedzUsuń
 5. Nie czytałam akurat tej książki ale, wiele innych tego autora mam już za sobą właśnie ostatnio skończyłam czytać Szcześciarza-Nicholasa Sparksa więc zapraszam do mnie na blog. Pozdrawiam:)

  OdpowiedzUsuń
 6. Czytałam dwie książki Sparksa, ale "Ślubu" ani "Pamiętnika" nie. Oglądałam za to film i z chęcią bym sięgnęła po te książki jeśli bym tylko się gdzieś na nie natknęła.:)

  OdpowiedzUsuń

Pozostawienie komentarza zajmie Ci tylko chwilę, a ja z chęcią każdy przeczytam i odpiszę na niego :)
_____________
Bardzo dziękuję za każdą opinię. :) Pozdrawiam! :)