czwartek, 16 stycznia 2014

English Matters - wydanie specjalne 6/2013

English Matters
Guide to the movies
Wydanie specjalne
46 stron
Dostępne w Colorful Kiosk


Po raz drugi mam przyjemność zapoznać się z English Matters.
Jest to jak wcześniej wspomniałam magazyn dla uczących się angielskiego. Ten numer poświęcony jest filmom.  Po raz kolejny mamy okazję, aby przesłuchać 5 artykułów jak poprzednim razem. Tym razem magazyn skupia się na rzeczach związanych z filmami.

Pierwszy artykuł dotyczy nagród filmowych. Przeczytamy w nim o narodach filmowych tj. Oscary czy Złote Globy czy BAFTA. Ale to dopiero początek przygody w tym czasopiśmie. Następnym artykułem jest garść
informacji o żeńskich ikonach srebrnego ekranu. W artykule są ujęte te od najwcześniejszych lat zaczynając od Fay Wray z lat 1920-1940, przez bardzo znaną Audrey Hepburn, Sophie Loren, Elizabeth Taylor, a także Marilyn Monroe aż aktorek ostatnich lat tj. Angelina Jolie czy Maryl Streep.
Jak myślicie, o czym może być następny artykuł? Oczywiście, że o męskich ikonach srebrnego ekranu. Również poznajemy Panów zaczynając od lat dwudziestych tj. Rudolph Valentino przez Jamesa Deana i jednego z moich ulubionych aktorów, czyli Paula Newmana. Przeczytamy kilka rzeczy również o Sylvesterze Stallone, Robercie De Niro, o George’u Clooney’u, a także jednym z moich ulubionych aktorów, czyli o panu Johnnym Depp’ie.

Skoro już mam artykuły o nagrodach filmowych, a także o aktorkach i aktorach to nie może też zabraknąć artykułu o reżyserach filmowych. Na tym skupia się następny artykuł. A co potem?
Następne dwa artykuły są na temat gatunków filmowych.

Oczywiście nie mogłoby zabraknąć artykułu o niemym kinie i o kultowych filmach. Numer kończy się kilkoma ciekawostkami na temat filmów. Fajną ciekawostką na końcu jest pytanie, „Dlaczego jemu popcorn w czasie oglądania filmu?”, a na to pytanie znajdziecie odpowiedź w środku magazynu.


Tak jak poprzednio numer jest napisany w prosty sposób, a trudniejsze słówka są przetłumaczone. Czytanie tego magazynu pomaga nam się oswoić z tekstami w języku angielskim. Jeśli ktoś uważa, że czytanie książek po angielsku to jeszcze za wcześnie to polecam English Matters, które jest łatwe w zrozumieniu i urozmaicone dużą ilością zdjęć. 

English Matters wydanie specjalne 5/2013 | English Matters wydanie specjalne 6/2013

Numer ciągle możecie zamawiać na stronie.

Serdecznie dziękuję

6 komentarzy:

 1. nigdy nie uczyłam się angielskiego - więc to nie dla mnie. Obecnie powróciłam do nauki niemieckiego - więc prasa w tym języku może by mnie bardziej zainteresowała :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Na ich stronie również znajdziesz magazyny w języku niemieckim :>

   Usuń
 2. Muszę kupić, bo chcę wreszcie porządnie nauczyć się języka. ;)

  Pozdrawiam.

  OdpowiedzUsuń
 3. Bardzo ciekawie się zapowiada, ale cierpię na nieustanny brak czasu (to ta lepsza wymówka) lub na lenistwo (to ta gorsza wymówka). :-)

  OdpowiedzUsuń
 4. Johny Depp to również mój ulubiony aktor i cieszę się, że o nim napisali w gazecie.

  OdpowiedzUsuń
 5. W końcu muszę chyba sięgnąć po English Matters - chętnie przeczytałabym ten artykuł o nagrodach filmowych ;)

  OdpowiedzUsuń

Pozostawienie komentarza zajmie Ci tylko chwilę, a ja z chęcią każdy przeczytam i odpiszę na niego :)
_____________
Bardzo dziękuję za każdą opinię. :) Pozdrawiam! :)